Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.
Слики на платно за дневна, спална, кујна...

Ако барате онлајн модерни слики и украси за ѕидови за вашиот дом, вие сте на вистинското место. Ви нудиме квалитетни слики на платно за сите соби, од кои ќе бидете целосно задоволни. Без разлика дали барате слика во портрет или пејзаж, тука ве чека најдобрата понуда со оригинални мотиви.

Клиентите често не прашуваат какви видови производи можат да изберат од нас. Ние секогаш ја прилагодуваме нашата понуда на барањата на клиентите. Повеќе од 15 години најмногу ви се допаѓаат репродукции на насликани слики. Ако зборуваме за насликани слики, најдобрите и најубавите насликани слики се создадени во нашето креативно студио LIPA и тие се создадени на нашето висококвалитетно ARTMIE платно.

Насликана слика на платно ќе ја зголеми вредноста на собата

Можеби се прашувате дали сликите на платно можат зголемете ја вредноста на целиот дом. Одговорот е јасен - да! Насликаните слики припаѓаат на дела и ги сочинуваат уметници со свои раце. Рачно изработените работи се сè повредни бидејќи бараат посебен пристап, време, енергија и љубов, без кои тоа не би било можно. Според искуството на светските дизајнери на ентериер, тие припаѓаат ѕидни украси до ТОП 3 најкористени додатоци. Не заборавајте дека сепак привлекува најголемо внимание Дневна соба. Затоа, опремете го што е можно подобро, што значи дека во него не треба да има трендовски ѕидни декорации да пропушти. Сликата во дневната соба никогаш ништо не расипала. :) 

Вака постапувате при опремувањето на ентериерот

1-во место

припаѓа на најважните работи на пример. софа во дневната соба, комоди, гардероби, па дури и кревет во спалната соба.
2 место ја окупираа кујнската маса со столчиња, а исто така и конференциската маса.
3 место е наменет за гореспоменатата декорација на ѕидови. Убав пејзажен мотив или слики од фотографии или насликани уметнички дела совршено ќе ја комплетираат домашната средина.

Доколку веќе ги имате сите ставки од следните 3 места во вашиот дом, тогаш можете да кажете дека имате целосно опремен ентериер. Сега е доста фокусирајте се на деталите.

Насликаната поп-арт на платно е сè уште во тренд

Голем дел од нашите насликани слики на платно е исто така направен од поп-арт. Можеби се прашувате што го прави овој стил интересен. Меѓутоа, луѓето сакаат жанровски класици, особено од подземјето на мафијата, каде на пр. мотивот на сите филмски мафијаши на екранот е многу популарен. Сепак, би можеле да зборуваме и за култни блокбастери како „Кум“, „Скарфејс“ или „Пулп фикција“. Одлична вест е што можете да ги нарачате и онлајн. 

Што нè прави различни и подобри од другите производители на платно?

1. Користиме најсовремена дигитална водоотпорно печатење фотографии, благодарение на што убавите богати бои не бледнеат и ја задржуваат својата оригинален изглед.

2. Се прави специјално платно од 100% памукво Италија и е производ на брендот ARTMIE. Тоа е структурирано и има одличната особина дека не свети на сонце. Финиот сјај на површината создава оригинална и оригинална слика уникатно парче.

3. Рамките се изработени од висок квалитет, цврсти летви од смрека ARTMIE. Нивната голема предност е што се заоблени на рабовите. Оваа одличен трик е исто така многу важен за рамката, бидејќи платното нема да се оштети на рабовите.

4. Употребените висококвалитетни бои се без мирис и не испуштаат штетни материи во воздухот.

5. Печатењето, како и сликањето слики, е исклучиво рачна работа на луѓето од Словачка.

6. Друга убава информација е фактот што ги пакуваме сликите во обвивка со меурчиња и висококвалитетна картонска кутија за да спречиме оштетување. Бесплатно додаваме завртки и кука за висење на нив.

7. Доставата на сликите што ги имаме на лагер е во рок од 3 работни дена. За класични нарачки, испораката трае само 3-5 работни дена, благодарение на тоа што сè правиме сами во нашите производствени хали. Цената за нашите производи е една од најдобрите во Европа.

Ѕидни налепници, ѕидни мурали или домашен текстил

Овде не завршува со слики. Со нас, благодарение на неколку кликања на интернет, можете да ја уредите целата дневна соба, кујна и спална соба. Како да се направи тоа? Во нашата понуда ќе најдете и Налепници на ѕидот во различни големини со оригинални теми. Ѕидни мурали на ѕидот, исто така, се уште се многу популарни. Од удобноста на вашиот дом, можете лесно да ги нарачате онлајн, како и други производи од е-продавницата.

Многу жени се менуваат покривки, завеси или прозорски завеси или навлаки за перници, да го прилагодат својот дом на одредена сезона. Дали имате слично хоби? Изберете од актуелната текстилна понуда. Имаме навистина голем избор за сите видови на ентериери. Прифатливите цени и квалитетниот материјал ќе ве убедат дека е време за промена.

Најдобрите идеи за подароци за мажи и жени по одлични цени

Дали сте поканети на семејна прослава, свадба или друг социјален настан и барате одличен подарок за маж или жена? Не сте единствените кои ја решавате оваа дилема, не плашете се да одберете нешто од нас. На пример ѕиден часовник тие се интересен подарок за младенците и припаѓаат на популарните додатоци за домот.

Тоа е многу популарен подарок слика од вашите фотографии - сликајте по бројки, каде што на платното се распоредени бели кутии, во кои се означени броеви. Акрилната боја е доделена на секој од нив и можете веднаш да започнете со сликање.

Совршен подарок за мажи е на пр. слика од генерална фотографија а нашите прекрасни клиенти брзо се заљубија во новитетот - историски портрет од фотографија, кои главно им ги даваат на своите пријатели или колеги на работа. Кај нас, можете да најдете што било на интернет за различни возрасни групи.

За деца, сликање по бројки и портрети на кучиња

Наскоро ќе се додаде нова слика во вашиот дом кога вашите деца ќе видат што сме им подготвиле. Дефинитивно ќе им се допадне сликата по бројки, каде што има бели квадрати на платното кои треба да бидат насликани . Имаме повеќе од 100 мотиви од овие слики. Оваа рекреативна активност може да ги подобри нивните моторни вештини и ќе можете да го поминувате времето заедно со нив, бидејќи имаме и сликање по бројки за возрасни.

Како да направите ваш Кучето на Хари Потер, Фродо од Господарот на прстените, Iron Man или полицаец и на тој начин да се создаде оригинален подарок од сликата? Нема граници за нашата креативност, а ние ќе ви испратиме дома уникатна слика на платно, која ќе ги воодушеви вашите деца, но и вашиот четириножен пријател.

На прво место, задоволство на клиентите и најдобри цени

Секогаш се трудиме да одговориме навремено на вашите прашања, телефонски повици и решаваме сè со вас онлајн. Вашето задоволство е и наша визит-карта и ние сме среќни да ви помогнеме да го решите секој проблем. Производство или печатењето или сликањето на платно е многу внимателен процес, затоа правиме се за да се осигураме дека нашите производи се со висок квалитет.

Безбедно онлајн купување

Живееме во 21 век, каде купувањето преку паметни телефони или компјутери повеќе не е новина. Купувајте онлајн и кај нас. Нарачајте безбедно од удобноста на вашиот дом. Доколку немате искуство со онлајн купување, погледнете што пишуваат и кажуваат нашите клиенти за нас. Брзо ќе дознаете дека и вие ќе бидете еден од задоволните клиенти. Доколку сте заинтересирани за условите, можете да ги прочитате во нашата е-продавница. Ќе одговориме на сите прашања за кои ќе се погрижат нашите мили колеги од одделот за клиенти. Ние сме тука да ви помогнеме со што било.

Бонус на крајот - Психологија на бои, кој можете да го користите и на платно


Како боите влијаат на околината во која се наоѓаме?

Црвено - го стимулира апетитот садови, па затоа е идеален за кујна
розово - создава мирна атмосфера и ја намалува агресијата
портокалова - е енергична и забавна боја, одлична за дневна соба
Жолта - таа е многу оптимист и е идеален за влезови
Бело - е симбол чистота и елеганција, тоа е бојата на апсолутната слобода
Сината- е најсмирувачката боја, погодна за спалната и работа
Виолетова - е духовна и креативна бојата што симболизира луксуз
зелена - е најрелаксирачка боја, поради што е популарна во спалната соба

 

Created by the system www.fast-webshop.com

ZmQwMj
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот