Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

» Достава и начини на плаќање
Достава и начини на плаќање

Кои се можностите за плаќање на сликите?

Сликата можете да ја платите на два начини. Со уплата на сметка или при превземање (со наплата на поштарина 349 мкд).


Ако нарачам повеќе слики заедно која ке биде цената на поштарината?

Ако во еден пакет сте нарачале повеќе слики ќе платите само една поштарина.

 

Можам ли да платам при доставата?

Да, можете да платите при превземање, кога ќе ја примите пратката. Доплатата за поштарина при достава е 349 мкд + 99 мкд доплата за плаќање при превземање. Начинот на плаќање можете да го одредите кога при купување ги ставате производите во кошничката.

 

Под кои услови можам да добијам бесплатна достава?

Доколку сакате бесплатна достава треба да станете наш обожавател на Facebook пред купување на производите. Со тоа што сте наш FB обожавател ќе  имате можност за учество во многу и чести натпреварувања и акции за попуст и бесплатна достава.


Дали исто така е возможно и лично превземање на производите?

За жал лично превземање на производите не е возможно бидејќи нашата компанија сеуште нема седиште во Република Македонија. Кога, во блиска иднина, ќе се стекнат услови ќе постои и можност за лично превземање на производите.


Кој е рокот на достава?

Рокот на испорака е:

  • Печатени слики: 7-12 работни денови
  • Рачно сликани слики: 10-15 работни денови
  • Фототапети: 7-12 работни денови
  • Налепници: 10-15 работни денови
  • Ѕидни часовници: 7-12 работни денови
  • Прекривки: 20-25 работни денови

Рокот на испорака почнува од денот на уплата на парите на сметка (во случај на плаќање преку сметка) или од денот на нарачка (во случај на плаќање при превземање).


Доколку производот не ми е доставен во предвидениот рок, како треба да постапам?

Во тој случај треба да не контактирате преку e-mail или преку контактниот формулар за клиенти. Потоа, во рок од 48h, ќе бидете исконтактирани од нашиот Кориснички сервис, со цел да ви ја објаснат причината за доцнењето на вашата пратка.

 


Created by the system www.fast-webshop.com

MTYxNjA0O
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот