Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Introduction » Слики Street ART

Слики Street ART

Дали сте љубители на модерната уметност и би сакале да имате дело од светски познат автор, чии дела се продавани за неколку милиони долари? Одлучивме да ви донесеме дела на контраверзниот и зачудувачки Banksy. Идентитетот на авторот на графитот е сеуште тајна, но неговите дела секојдневно се појавуваат постојано во различни делови на светот. Banksy твори единствена графитна уметност по сопствена оргинална идеа, а негови обожуватели се VIP луѓе, кои и се самата тема на неговите дела, како: Brad Pitt и Angelina Jolie , Justin Bieber и Christina Aguilera.

Сликарското платно го заменува со голи, ладни и рапави ѕидови, кои со неговата ноќна работа ги претвара во вредни илустрации што фасцинира милиони луѓе насекаде во светот. Од стари напуштени згради прави вистински ремек дела вредни неколку сто илјади до милион долари. Sam Banksy сака да остане анонимен, а неговата уметничка демонстрација е наменета и достапна за сите обични луѓе. Ние неговата уметност ја ставаме вам на располагање со слики на платно, кои имаат една мала предност во однос на оргиналот – не ќе морате да го срушите ѕидот ако би посакале да ја сменете илустрацијата на истиот тој ѕид. Затоа немојте да се размислувате дали да имате ремек дело од современата уметност со што ќе го измените вашиот ѕид и без графит.


мкд
мкд
Мотив:
Боја
кафеава
црна
Нај комбинации
бело-црно-кафеава
црно-бело
црно-црвено-бело
 

Цена 780 мкд


 

Цена 780 мкд


 

Цена 780 мкд


 

Цена 780 мкд


 

Цена 780 мкд


 

Цена 780 мкд


 

Цена 780 мкд


 

Цена 780 мкд


 

Цена 780 мкд


 

Цена 780 мкд


 

Цена 780 мкд


 

Цена 780 мкд


 

Цена 780 мкд


 

Цена 780 мкд


 

Цена 780 мкд


 

Цена 780 мкд


 

Цена 780 мкд


 

Цена 780 мкд


 

Цена 780 мкд


 

Цена 780 мкд


 

Цена 780 мкд

Created by the system www.fast-webshop.com

YTc2MjZ
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот