Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Introduction » Сликање по броеви » Сликање по броеви EIFFEL TOWER – Level Profi


    

Сликање по броеви EIFFEL TOWER – Level Profi

сет за сликање по броеви ARTMiE

 

ново


1x
Достапност: Во Вашиот дом за 7 - 10 работни дена
Код на производот: XONCHCT104
Мотив: град
Боја: повеќебојна
Нај комбинации: повеќебојни
Одберете големина на сет Сликање по броеви
Цена без ДДВ : 644 мкд
Цена со ДДВ (18 %):
760 мкд

into the basket:
  парче  

"Ако ја избереш варијантата без рамка, ние ќе ти испратиме платно, кое нема да биде поставено на дрвена рамка. Целосен сет на сликање по броеви е вклучен во цената."

.

Сликање според броеви на слики - одлична активност за слободното време. Бараш креативна активност со која убаво ќе се одмориш, ќе ги ослободиш твоите мисли и тело? Едноставно кажано, се работи за нешто во стилот на боенки за возрасни, но и за деца. Сепак огромната разлика е во тоа што сликаш на вистинско, 100% памучно сликарско ARTMIE платно на рамка PROFI со грамажа дури од 320 g/m², на кое сликаат и вистинските сликари. Ова е особено одличен совет за тоа како да го поминете слободното време со семејството.

Сликање според броеви - што е тоа?

Доколку сѐ уште не сте слушнале за овој феномен, не губете време и веднаш впуштете се во тоа. Ова е корисна активност за слободното време на Вашите деца и секако при тоа се забавуваат и возрасните. По целото платно се сместени бели полиња, кои се назначени со броеви. За секое од нив е подготвена акрилна боја (3ml). Со сликата ќе ти спакуваме и сет четки за сликање, образец за сликата, благодарение на кои ќе се впуштиш во сликањето веднаш. Акрилните бои кои се дел од пакувањето не е потребо да ги разредувате со вода, затоа што може да се намали покривната способност. 


Комплетниот сет за сликање според броеви ARTMIE содржи:

 • 100% памучно сликарско ARTMIE платно на рамка PROFI со грамажа дури од 320 g/m² и печатена шема со нумерирани полиња

 • квалитетни, цврсти и лесни летви од смрека, чии страни се заоблени, за да не дојде до оштетување на платното

 • клинови за оптегнување - служат за зацврстување на платното, кое е оптегнато на летвите, можете да бидете сигурни дека благодарение на нив и по многу години Вашата слика ќе биде совршено оптегната 

 • сет за сликање - 3 четки за сликање со различна дебелина на влакна 

 • сет акрилни бои во шишенца (3ml) со ѕвездички (ѕвездичките означуваат број на шишенца од 1 нијанса)

 • нацртана шема, која ќе Ви помогне точно да ја насликате сликата

 • Ако ја избереш варијантата без рамка, ќе ти испратиме платно, кое нема да биде поставено на дрвена рамка. Заедно со платното, испраќаме:бои, квалитетни четки ARTMIE, шаблон за сликање и инструкции за сликање

Сликање според броеви за деца

Подобрување на координацијата на рацете, очите, подобра концентрација, насочување на внимание итн. Можеме да продолжиме во набројувањето на позитивните карактеристики, кои ги поседува сликањето според броеви. Дозволете им на Вашите малечки да си играат и да станат уметници како Rembrandt, Leonardo da Vinci, Claude Monet или Pablo Picasso. Децата највеќе сликаат слики според броеви на животни. Затоа во понудата имаме слики од слон, коњ, зебра, лав или на пример и жирафа. За со децата да се забавуваат и родителите, оваа понуда ја дополнивме со мотиви на пејзажи, жени, градови, лица итн. Секако, најдобро ќе биде сами да ја пробате оваа техника и најдобро уште денес. 

Maľovanie podľa čísel

Views and questions VISITORS

No comments so far. Add your comment or question as the first.

Created by the system www.fast-webshop.com

YTEyYjM4Y
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот