Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Introduction » Сликање по броеви » Сликање по броеви PREMIUM GOLD - Жена со цвеќиња


    

Сликање по броеви PREMIUM GOLD - Жена со цвеќиња

сет за сликање по броеви ARTMiE со злати ливчиња

 

ново


0x
Достапност: Во Вашиот дом за 7 - 10 работни дена
Код на производот: XOMCH1326SD-1E1
Мотив: жена
Боја: розова
Одберете големина на сет Сликање по броеви
Цена без ДДВ : 1,949 мкд
Цена со ДДВ (18 %):
2,300 мкд

into the basket:
  ks  

Сликање по броеви PREMIUM GOLD

Сликање според броеви - што е тоа?

Доколку сѐ уште не сте слушнале за овој феномен, не губете време и веднаш впуштете се во тоа. Ова е корисна активност за слободното време на Вашите деца и секако при тоа се забавуваат и возрасните. По целото платно се сместени бели полиња, кои се назначени со броеви. За секое од нив е подготвена акрилна боја (3ml). Со сликата ќе ти спакуваме и сет четки за сликање, образец за сликата, благодарение на кои ќе се впуштиш во сликањето веднаш. Акрилните бои кои се дел од пакувањето не е потребо да ги разредувате со вода, затоа што може да се намали покривната способност. 

.

Ви ја претставуваме главната новина Сликање по броеви Premium Gold. Исто така, ќе користите метални лимови на платното, што ќе и даде на вашата работа ексклузивен и трендовски изглед. Употребата на лепакот и листовите е многу едноставна така што и почетниците сигурно ќе ја совладаат. Земете четка и започнете да сликате. Љубовта кон уметноста значи и подобрување во неа - тоа можете да го направите сега со сетот Premium Gold.

Комплетниот сет за сликање според броеви ARTMIE содржи:

 • 100% памучно сликарско ARTMIE платно на рамка PROFI со грамажа дури од 320 g/m² и печатена шема со нумерирани полиња
 • квалитетни, цврсти и лесни летви од смрека, чии страни се заоблени, за да не дојде до оштетување на платното
 • клинови за оптегнување - служат за зацврстување на платното, кое е оптегнато на летвите, можете да бидете сигурни дека благодарение на нив и по многу години Вашата слика ќе биде совршено оптегната 
 • сет за сликање - ARTMIE сет четки за сликање
 • сет акрилни бои во шишенца (3ml) со ѕвездички (ѕвездичките означуваат број на шишенца од 1 нијанса)
 • нацртана шема, која ќе Ви помогне точно да ја насликате сликата
 • Металк златни ливчиња
 • Лепак за метални листови

Views and questions VISITORS

No comments so far. Add your comment or question as the first.

Created by the system www.fast-webshop.com

ZjcwMzUzMj
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот