Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Introduction » АКЦИИ и НОВОСТИ » Природа на платно Маслиново попладне


        

Природа на платно Маслиново попладне

Колекција за геометрија на природата

 


0x
Достапност: Во Вашиот дом за 7 - 9 работни денови
Код на производот: XOBMDAB043E1
Мотив: геометриски форми
Боја: зелена
Нај комбинации: повеќебојни
1. Изберете димензии 1
Цена без ДДВ : 2,161 мкд
Цена со ДДВ (18 %):
2,550 мкд

into the basket:
   

Каква е врската помеѓу природата и геометријата во апстрактната уметност?

Природата е оригинален уметник цело време, без разлика дали се работи за апстрактните шари на крилјата на пеперутката, палетата на бои на заоѓањето на сонцето или геометриската прецизност на саќе. Нашата нова колекција Nature Geometry ги почестува овие уникатни искуства со нивно здружување за да создаде единствена визуелност за вашиот дом преку слики.

Според науката, природата е најстариот уметник

Дали знаевте дека најстарото познато уметничко дело на праисторискиот човек е старо 40.000 години? Овие цртежи се откриени во индонезиска пештера и покажуваат дека човечката особина да се изразуваме себеси и да бидеме инспирирани од природата е цврсто поврзана во нашата ДНК.

Бројна серија на Фибоначи

Дали некогаш сте слушнале за низата Фибоначи? Оваа математичка серија, која започнува со броевите 0 и 1 и продолжува со собирање на двата претходни броја (0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13...), се појавува низ природата во форма на прекрасни спирали и шари, од лушпите на морските полжави до распределбата на гранчиња на дрво. Таквата убава математика ни покажува дека самата природа фаворизира одредена форма на геометрија, а тоа е она што се обидовме да го доловиме во нашата колекција.

Разубавете ја вашата околина

Не е важно дали барате слики од природата за дневната соба, спалната соба или канцеларијата, нашата колекција нуди по нешто за секого. Секоја слика е резултат на паметна комбинација на бои и форми, инспирирани од бескрајните модели на природата.

Views and questions VISITORS

No comments so far. Add your comment or question as the first.

Created by the system www.fast-webshop.com

Y2Y0MGNlOT
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот