Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Introduction » Pаспродажба % » Пејзаж на платно Долината на планините 80X80 CM


        

Пејзаж на платно Долината на планините 80X80 CM

на залиха

 

акција


0x
Transparent price history
Достапност: Во Вашиот дом за 8 - 10 работни денови
Код на производот: XOBMDLD009E1-80x80-24h
Цена без ДДВ : 2,076 мкд
Цена со ДДВ (18 %):
2,450 мкд

into the basket:
   

Пејсажи на платно: 3 совети кои ќе ви помогнат да изберете пејзажи за внатрешни работи

Дали знаевте дека вградувањето на природата во вашиот внатрешен дизајн може да ви помогне да се опуштите и да го намалите стресот? Според експертите за внатрешен дизајн, создавањето мирна и мирна средина во вашиот дом може да доведе до подобрување на спиењето, расположението и продуктивноста.

Совет 1: Изберете ги вашите бои мудро

Пејзажите со пастелни нијанси се прилагодени на различни стилови на ентериер. Сепак, тие би можеле најмногу да се истакнат во винтиџ ентериер. Тие можат да додадат боја на просторот без да изгледаат преполни. Комбинирајте ги со неутралните бои што ги имате во собата за да создадете совршен простор во вашиот омилен дел од домот. Пастелните нијанси се погодни, особено, за комплементарни украси во внатрешноста.

Совет 2: Комбинирање со други мотиви

Не плашете се да комбинирате слики од пејзажи со други мотиви. Ако сакате да додадете личност и емоции во вашиот ентериер, создадете галерија од мали слики на вашиот ѕид, каде што, покрај пејзажи, можете да користите и апстракти или слики од вашите сопствени фотографии. Ќе внесете живот во ѕидовите и убава енергија во просторот.

Совет 3: Безвременост

Пејзажите отсекогаш биле, и сè уште се, класичен додаток на декорот на секој дом. Сигурно се сеќавате на куќите на вашите баби, чии ѕидови беа украсени со врамени пејзажи кои висат на ѕидот. Тие се безвременски и, за разлика од модерните украсни предмети, никогаш не излегуваат од мода и во нив може да се ужива долги години.

Сликите на пејзажи во пријатни бои ќе го рефлектираат вашиот личен стил и ќе создадат пријатен простор во секоја просторија.

Придобивки од производот:

  • Исклучително визуелно искуство благодарение на прекрасните богати бои и реалниот изглед
  • висококвалитетно италијанско ARTMIE 100% памучно платно со мек сјај и не сјае на сонце
  • јаки и заоблени рамки од смрека за подолг век на траење и заштита на сликите
  • безбедна и нежна употреба на висококвалитетни бои, без мирис и без загадувачи
  • прецизно пакување во обвивка со меурчиња и картонска кутија со вклучени завртки и куки за закачување за сигурна испорака и лесна инсталација бесплатно

Views and questions VISITORS

No comments so far. Add your comment or question as the first.

Created by the system www.fast-webshop.com

ZWU4N
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот