Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Introduction » Pаспродажба % » НАЈГОЛЕМИТЕ МАФИЈАНИ НА ЕКРАНОТ - Кум 150X100 cm


        

НАЈГОЛЕМИТЕ МАФИЈАНИ НА ЕКРАНОТ - Кум 150X100 cm

на залиха

 

акција


0x
Transparent price history
Достапност: Во Вашиот дом за 8 - 10 работни денови
Код на производот: XOBTL001I1-150x100-24h
Цена без ДДВ : 2,500 мкд
Цена со ДДВ (18 %):
2,950 мкд

into the basket:
   

Мафијашките филмови како The Godfather , Scarface , Goodfellas и неодамна сериите Peaky Blinders се многу популарни од многу едноставна причина. Тие ја раскажуваат приказната за моќните луѓе кои живеат во свет на криминал, насилство и нудат многу лекции за нашите животи. Освен во филмовите, оваа тема се одрази и во модерните ѕидни украси во форма на слики на платно , кои главно се гледаат во областите каде што живеат мажи.

Канцеларии, салони, игротеки или гаражи се најдобрите места за мафијашки слики. Ако сакате да знаете зошто на момците им се допаѓаат овие филмови, една од причините е што често земаат лекција од нив.

5 СОВЕТИ кои можете да ги научите од класичните мафијашки филмови

1. Почитувањето е клучно

Во мафијашките филмови почитта е сè. Без разлика дали се работи за почит кон семејството, пријателите или непријателите, од суштинско значење е да се задржи почитта за да се напредува во животот.

2. Бидете лојални

Во мафијашките филмови лојалноста е клучен фактор за успех. Важно е да им останете лојални на пријателите и семејството и никогаш да не ја изневерувате нивната доверба.

3. Преземајте ризици

Во мафијашките филмови, преземањето ризици често е единствениот начин да се постигне успех. Не плашете се да ризикувате и да излезете од вашата комфорна зона.

4. Бидете подготвени

Во мафијашките филмови подготовката е клучна. Бидете сигурни дека сте подготвени за секоја ситуација со која може да се соочите.

5. Не плашете се да се залагате за себе

Во мафијашките филмови, ликовите често мора да застанат во одбрана за да го добијат она што го сакаат. Не плашете се да застанете за себе и да се борите за она во што верувате.

Views and questions VISITORS

No comments so far. Add your comment or question as the first.

Created by the system www.fast-webshop.com

YTUxMzk5
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот