Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.
Ok

Introduction » VeronikaArt

Faces Art - Модерни апстрактни слики создадени од графичката дизајнерка VeronikaArt

Како графички дизајнер постојано ги следам најновите трендови, од кои со задоволство се инспирирам во мојата работа. Го обожавам минимализмот и верувам дека убавите работи не треба да бидат сложени. Токму обратно – во денешново тешко време одлично е да се фокусирам на деталите, кои за мене главно се цртите на лицето, човечкото тело или цвеќињата. Голите бои едноставно се мојата страст. Уникатните дизајни најчесто ги создавам во природа со молив во рака и графички таблет.. Мотивите се создадени така, за взаемно да се усогласуваат.. Одличен избор е можноста да може да изберете неколку слики, кои потоа на ѕидот во вашиот ентериер создаваат одлична дизајнерска целина.

Благодарам и ви посакувам убав ден - вашата VeronikaArt

 

Faces Art - апстрактна форма за изразување на женската убавина

Лицата уште од дамна се сметаат како алатка за изразување на социјалните сигнали. Од правековните сликари па се до модерните сликари, лицата се во центарот на уметноста. Благодарение на истражувањата имаме нови невролошки докази за тоа, дека и нашиот мозок на специфичен начин ги памти лицата на луѓето. Кога гледате во лицето на човекот, има мерливо зголемување на крвотокот во десната хемисфера на мозокот, која инаку се нарекува и фузиформна област на лицето.

Затоа не е никакво изненадување тоа што лицата станаа инспирација на графичките дизајнери, кои благодарение на својата успешност и имагинација можат да создаваат оригинални дела а потоа од нив да произведат убави декорации за вашето домаќинство. И нашата вредна дизајнерка Вероника спаѓа во уметниците на кои Faces Art им помага во искажување на апстрактната форма на женската привлечност, природна убавина во комбинација со оригинална палета на бои.

Модерен апстрактен стил

Апстрактните лица сега се многу барана декорација. Иако во светот на уметноста тоа не е ништо ново, во светот на ентериерот овој стил зазема голем замав, а тоа ги фасцинира љубителите на модерното. Тоа можеби се должи на карактериастичното отсликување на лицата и ликовите со помош на неколку линии и бои, при што крајните резултати се многу експресивни а воедно и едноставни уметнички дела.

Со уметноста можеме да создадеме пријатност во ентериерот. Ѕидовите претставуваат совршена основа за истакнување на секој предмет, кој сте се одлучиле да го ставите на ѕидот, а воедно ќе ви буди и радост и инспирација во создавање на идеи и во забавните разговори. Апстрактната уметност сега е во мода и благодарение на неговата варијабилност, достапна е за сите видови на домаќинство.

Како да сум сигурен, дека станува збор за квалитетна слика?

Кога станува збор за процесот на производство на сликите, ние даваме максимум и сме строги кон себе, бидејќи задоволството на потрошувачите кај нас е на прво место. Нашиот краен производ е создаден од многу детална работа, како на пример печатот на платно - сечењето на платно - спојување на дрвените летви на кои се оптегнува платното, самиот процес на оптегнување на платното и неговото прицврстување на дрвената рамка, пакувањето во заштитна фолија со меурчиња и картон па се до испораката. Бидејќи станува збор исклучиво за нашата работа, производот поминува низ рацете на неколку луѓе и затоа може да бидете сигурни дека во домот ќе ви пристигне 100%  квалитетно дело и никаква евтина имитација од Кина.

Инвестицијата во технологијата е многу важна кога станува збор за сликите кои ги печатиме годишно повеќе од 18000. Затоа користиме најмодерен дигитален, водоотпорен фото-печат, благодарение на кој прекрасните сити бои го задржуваат својот оригинален изглед. ARTMIE платното, на кое ги печатиме сите наши слики, е изработено во Италија од 100% памук. Неговата структура и нежен сјај од сликата создаваат уникатно и оригинално парче. ВНИМАНИЕ - нашите рамки на страните се заоблени, благодарение на кои не се оштетува платното. Како едни од малкуте, или како единствени, со сликата пакуваме и дрвени клинови. Тие служат како гаранција за платното на дрвената рамка на пример по 10 години да не се опушти. Благодарение на нив повторно може да го оптегнете платното.

YWMwYW