Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Introduction » АКЦИИ и НОВОСТИ » Декоративно сликарство на платно - PREMIUM ART - Tiger's Mighty Spirit


        

Декоративно сликарство на платно - PREMIUM ART - Tiger's Mighty Spirit

Колекција на величествени животни

 

discount 10%


0x
Достапност: Во Вашиот дом за 8 - 11 работни денови
Код на производот: XOGMDPA001E1
Мотив: животни
Боја: сина
Нај комбинации: сино-злато
Изберете ја големината на сликата PREMIUM ART
Price before discount 4,090 мкд
Цена без ДДВ : 3,119 мкд
Цена со ДДВ (18 %):
3,681 мкд

into the basket:
   

5 фасцинантни факти за овие прекрасни суштества кои можеби не сте ги знаеле:

1. Тигрите се најголемите членови на семејството Felidae, со тежина до 600 килограми.

2. И покрај нивната големина, слоновите можат да трчаат со брзина до 25 милји на час и се одлични пливачи.

3. Јагуарите го имаат најсилниот залак од сите големи мачки, кој може да ја пробие карпата на желката.

4. Роговите на носорогот се направени од кератин, истиот протеин кој се наоѓа во нашата коса и нокти.

5. Иконската грива на машките лавови не само што го подобрува нивниот изглед, туку и ги штити при тепачки со други мажјаци.

Ова се само неколку од неверојатните карактеристики и способности на животните кои се наоѓаат во нашата колекција Majestic Animals. Донесете ги овие величествени суштества во вашиот дом со нашата ексклузивна колекција на висококвалитетни слики украсени со златни акценти и текстурирани потези со четка. Не само што ќе ја подобрат естетиката на вашиот животен простор, туку ќе ја зголемат и вкупната вредност на вашиот имот. Не ја пропуштајте можноста да поседувате уникатно уметничко дело кое ја прикажува убавината и моќта на природата во вашиот дом.

<>

5 ИДЕИ ЗА ВОВЕДУВАЊЕ НА НАШАТА КОЛЕКЦИЈА ЗА ВЕЛИЧЕНИ ЖИВОТНИ:

Дневна соба: Дивите животни прикажани на овие слики се совршена фокусна точка во секој животен простор благодарение на нивното смело и моќно присуство. Размислете за закачување на поголемо парче над софата или каминот за веднаш да го подобрите изгледот и чувството на вашиот простор.

Одмор: помало парче од нашата колекција Majestic Animals може да додаде допир на топлина и добредојде на секој влез. Закачете го на ѕидот спроти влезната врата за да оставите импресивен прв впечаток.

Кујна со допир на префинетост: организирате забава? Закачете една од нашите слики над вашата трпезариска маса за да ги воодушевите вашите гости. Структурираните удари со четка и златни акценти ќе зрачат со чувство на луксуз и софистицираност.

Спална соба: Со смирувачки пастелни тонови и величествено присуство на животни, нашите слики се одличен додаток на секоја спална соба. Закачете едно од нив над вашиот кревет за да имате мирен и инспиративен поглед кој ќе ви помогне да се опуштите и опуштите.

Која големина треба да биде сликата? Кога одлучувате за големината и поставеноста на вашата слика, имајте го на ум целокупниот стил на вашата соба. Поголемото парче може да одговара на пространа и минималистичка просторија, додека помалото парче со сложени детали може да одговара на пријатен и еклектичен простор.

Нашата колекција Majestic Animals ќе додаде допир на чудо и убавина на вашиот дом, без разлика каде го обесувате.


Без разлика каде го обесувате.

Views and questions VISITORS

No comments so far. Add your comment or question as the first.

Created by the system www.fast-webshop.com

YzA2Yz
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот