Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Introduction » АКЦИИ и НОВОСТИ » Декоративно сликарство на платно - PREMIUM ART - Graceful Giant of Savannah


        

Декоративно сликарство на платно - PREMIUM ART - Graceful Giant of Savannah

Колекција на величествени животни

 

discount 10%


0x
Достапност: Во Вашиот дом за 8 - 11 работни денови
Код на производот: XOGMDPA003E1
Мотив: животни
Боја: сина
Нај комбинации: сино-злато
Изберете ја големината на сликата PREMIUM ART
Price before discount 4,090 мкд
Цена без ДДВ : 3,119 мкд
Цена со ДДВ (18 %):
3,681 мкд

into the basket:
   

5 фасцинантни факти за овие прекрасни суштества кои можеби не сте ги знаеле:

1. Тигрите се најголемите членови на семејството Felidae, со тежина до 600 килограми.

2. И покрај нивната големина, слоновите можат да трчаат со брзина до 25 милји на час и се одлични пливачи.

3. Јагуарите го имаат најсилниот залак од сите големи мачки, кој може да ја пробие карпата на желката.

4. Роговите на носорогот се направени од кератин, истиот протеин кој се наоѓа во нашата коса и нокти.

5. Иконската грива на машките лавови не само што го подобрува нивниот изглед, туку и ги штити при тепачки со други мажјаци.

Ова се само неколку од неверојатните карактеристики и способности на животните кои се наоѓаат во нашата колекција Majestic Animals. Донесете ги овие величествени суштества во вашиот дом со нашата ексклузивна колекција на висококвалитетни слики украсени со златни акценти и текстурирани потези на четката. Не само што ќе ја подобрат естетиката на вашиот животен простор, туку ќе ја зголемат и вкупната вредност на вашиот имот. Не ја пропуштајте можноста да поседувате единствено уметничко дело кое ја прикажува убавината и моќта на природата во вашиот дом.

5 ИДЕИ ЗА ОБЕСУВАЊЕ НА НАШАТА КОЛЕКЦИЈА НА ВЕЛИЧНИ ЖИВОТНИ:

Дневна соба: Дивите животни прикажани на овие слики се совршена фокусна точка во секој животен простор благодарение на нивното смело и моќно присуство. Размислете за закачување на поголемо парче над софата или каминот за веднаш да го подобрите изгледот и чувството на вашиот простор.

Ходник: помало парче од нашата колекција Majestic Animals може да додаде допир на топлина и добредојде на секој влез. Закачете го на ѕидот спроти влезната врата за да оставите импресивен прв впечаток.

Кујна со допир на префинетост. Закачете една од нашите слики над трпезариската маса за да ги импресионирате вашите гости. Структурираните удари со четка и златни акценти ќе зрачат со чувство на луксуз и софистицираност.

Спална соба: Со смирувачки пастелни тонови и величествено присуство на животни, нашите слики се одличен додаток на секоја спална соба. Закачете едно од нив над вашиот кревет за спокоен и инспиративен поглед кој ќе ви помогне да се опуштите и опуштите.

Која големина треба да биде сликата? Имајте го на ум целокупниот стил на вашата соба кога одлучувате за големината и поставеноста на вашата слика. Поголемото парче може да одговара на пространа и минималистичка просторија, додека помалото парче со сложени детали може да одговара на пријатен и еклектичен простор.

Нашата колекција Majestic Animals ќе додаде допир на чудо и убавина на вашиот дом, без разлика каде го обесувате.

Views and questions VISITORS

No comments so far. Add your comment or question as the first.

Created by the system www.fast-webshop.com

ODg1Y
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот