Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Introduction » Сликање по броеви » Сликање по броеви НА ПРВ ПОГЛЕД - Level Medium


        

Сликање по броеви НА ПРВ ПОГЛЕД - Level Medium

сет за сликање по броеви ARTMiE

ново акција


0x

 

Availability: Во Вашиот дом за 6 - 9 работни денови
Product no.: XONLN045-ON
Производител: ARTMIE
Одберете големина на сет Сликање по броеви:
Избери опцијата за врамување:
Цена without Tax : 609 мкд
Цена including Tax (18 %):
719 мкд

into the basket:
  парче  

Сликање по броеви

Сликање според броеви на слики - одлична активност за слободното време. Бараш креативна активност со која убаво ќе се одмориш, ќе ги ослободиш твоите мисли и тело? Едноставно кажано, се работи за нешто во стилот на боенки за возрасни, но и за деца. Сепак огромната разлика е во тоа што сликаш на вистинско, 100% памучно сликарско ARTMIE платно на рамка PROFI со грамажа дури од 320 g/m², на кое сликаат и вистинските сликари. Ова е особено одличен совет за тоа како да го поминете слободното време со семејството.

Сликање според броеви - што е тоа?

Доколку сѐ уште не сте слушнале за овој феномен, не губете време и веднаш впуштете се во тоа. Ова е корисна активност за слободното време на Вашите деца и секако при тоа се забавуваат и возрасните. По целото платно се сместени бели полиња, кои се назначени со броеви. За секое од нив е подготвена акрилна боја (3ml). Со сликата ќе ти спакуваме и сет четки за сликање, образец за сликата, благодарение на кои ќе се впуштиш во сликањето веднаш. Акрилните бои кои се дел од пакувањето не е потребо да ги разредувате со вода, затоа што може да се намали покривната способност. 


Комплетниот сет за сликање според броеви ARTMIE содржи:

  • 100% памучно сликарско ARTMIE платно на рамка PROFI со грамажа дури од 320 g/m² и печатена шема со нумерирани полиња

  • квалитетни, цврсти и лесни летви од смрека, чии страни се заоблени, за да не дојде до оштетување на платното

  • клинови за оптегнување - служат за зацврстување на платното, кое е оптегнато на летвите, можете да бидете сигурни дека благодарение на нив и по многу години Вашата слика ќе биде совршено оптегната 

  • сет за сликање - 3 четки за сликање со различна дебелина на влакна 

  • сет акрилни бои во шишенца (3ml) со ѕвездички (ѕвездичките означуваат број на шишенца од 1 нијанса)

  • нацртана шема, која ќе Ви помогне точно да ја насликате сликата 

Maľovanie podľa čísel

Сликање според броеви за деца

Подобрување на координацијата на рацете, очите, подобра концентрација, насочување на внимание итн. Можеме да продолжиме во набројувањето на позитивните карактеристики, кои ги поседува сликањето според броеви. Дозволете им на Вашите малечки да си играат и да станат уметници како Rembrandt, Leonardo da Vinci, Claude Monet или Pablo Picasso. Децата највеќе сликаат слики според броеви на животни. Затоа во понудата имаме слики од слон, коњ, зебра, лав или на пример и жирафа. За со децата да се забавуваат и родителите, оваа понуда ја дополнивме со мотиви на пејзажи, жени, градови, лица итн. Секако, најдобро ќе биде сами да ја пробате оваа техника и најдобро уште денес. 

Views and questions VISITORS

No comments so far. Add your comment or question as the first.

Nzc3ODE5M